BelgeselHidayet ÖyküleriMultimedya

İngiliz Polis Daniel’in Hidayet Öyküsü

Kuran’la Hidayet Buldum serisinin bu haftaki bölümünde, İngiliz Polis Daniel etkileyici hidayet öyküsünü anlatıyor.

Belgesel hakkında: Fahd al Kandari’nin 2014 yılında başlayıp seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisi tanınmış bir çok kişinin hidayet öykülerini konu ediniyor. Seride daha önce gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştıklarını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyor.

Daniel’in Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:

Camide olduğum zamanlardan bir vakit -daha namazımızı yeni eda etmiştik- biri geldi ve kendini polis müfettişi olarak tanıttı. Daha önce bir polisle muhatap olmamıştım bu yüzden ne kastettiğini anlamadım. Bana “Sen kimsin? Camiye hoş geldin! Her şey yolunda mı?” diye sordu. Ben de “Evet!” dedim. Sonra bana “Ben, eğer Müslümanlardan biri polisliğe girmek isterse onu seve seve karşılayacağımızı bildirmek istedim” dedi. Biraz bunun hakkında düşündüm sonra kendi kendime “Evet, ben buna başvuracağım” dedim. Daha önceden bu konuyu hiç düşünmemiştim. Ancak neden olmasın ki? Çok ilginç bir şeydi! Sonra başvurumu yaptım ve birçok mülakat aşamasından sonra elhamdülillah göreve alınmayı başardım.

Polis olarak çalışmayı kabul etmeden önce -bana görev arz edilmişti ancak ben o zaman daha işi kabul etmemiştim- Ben onlara üç tane şart koşmuştum! Bunlardan biri, Cuma namazlarını daima camide kılmam. İkincisi, beş vakit namazımı belirli vakitlerde kılmama izin verilmesi. Üçüncü ve son şart ise sakal bırakmamı sorun etmemeleriydi. Çünkü ben bu görünüşümle Müslüman olarak tanınmak istiyordum. Çünkü ben özellikle bu ülkede bunun son derece önemli bir şey olduğuna inanıyorum! Müslüman olduğumu saklamak istemiyorum. Ben bir Müslüman’ım ve bununla gurur duyuyorum. Ve beni gören herkesin beni Müslüman olarak bilmesini istiyorum. Ben bir Müslüman olarak topluma bu yolla hizmet edebildiğimi hissediyorum. Ve bunun bana tamamen yakıştığını düşünüyorum: İyiliği emredip kötülükten nehiy etmek… Elhamdülillah bir Müslüman olarak harika bir iş buldum.

Her birimiz neden burada olduğumuzu düşünüyor ve bunu merak ediyoruz. Ben de aynı şekilde bunu uzun yıllar merak ettim.. Ve İslam’la karşılaşana kadar buna hiçbir net cevap bulamadım. Eğer sen de arıyorsan benim sana tavsiyem o ki bu arayışı ciddiyetle sürdür! Ancak vaktini boşa harcamaman için diyorum ki hemen İslam’ın yoluna git! Çünkü bu yol eninde sonunda seni O’na götürecektir. Yol uzun ya da kısa sürsün…

 

 

Benze Yazılar

3 Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu