Kitap

Ayın Kitabı: Müslüman Olmam Neyi Gerektirir?

Bu ay okuyacağımız kitap İslam davetçisi Fethi Yeken’in “Müslüman olmam neyi gerektirir?” adlı kitabı…

Müslüman Olmam Neyi Gerektirir?
Prof. Dr. Fethi Yeken
Ravza Yayınları

İnsanların çoğu, ya kimliklerinde “Dini İslam’dır” yazılı oldukları için veya Müslüman anne ve babanın çocukları oldukları için Müslüman’dırlar. Gerçekte ise bu her iki grup da Müslüman olmalarının manasını anlamıyorlar. Bu dine mensup olmanın neyi gerektirdiğini bilmiyorlar. Bu sebeple onların bir yerde, İslâm’ın ise bambaşka bir yerde olduğu görülür. Bu kitabı yazmamın gayesi bütün bu sorulara cevap vermek ve her Müslüman’ın gerçek manada İslâm’a mensup olması ve gerçek bir Müslüman olabilmesi için İslâm’ın kendisinden ne istediğini ve vazifelerini açıklamaktır.

İki bölümden oluşan kitap’ın birinci bölümü; Bir kimsenin gerçekten Müslüman olabilmesi için kendisinde bulunması gerekli olan en önemli özelliklerden bahsediyor. İnancımda, ibadetimde, ahlakımda, evimde ve ailemde, nefsimi yenmem ve istikbalin İslama ait olduğuna inanmak gibi konulara değiniyor.

İkinci bölümü; “İslami harekete mensup olmam neyi gerektirir” başlığı altında işlenen bu bölümü, İslam’a tam ve doğru olarak mensup olan kimsede bulunması gereken önemli vasıflardan bahseder. İslam için yaşamak, İslam için çalışmak, İslami hareketin önemi, biat ve üyeliğin şartları gibi konuları işlemekte.
KİTAP OKUMA GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Benze Yazılar

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu