Davet - Tebliğ

Oku Projesi Türkiye

“Oku Projesi” insanlara Kur’an’ı Kerim mealini ulaştırma amaçlı başlatılmış bir tebliğ çalışması. Almanya merkezli bu çalışma tam 12 ülkede yapılıyor ve bu proje vesilesiyle on binlerce insan müslüman oldu. Almanya’da her şehirde bu çalışma yapılıyor ve yaklaşık 2.5 milyon tane Kuran Meali bedava dağıtıdı.

Projenin Türkiye ekibi İstanbul’da Sultanahmet ve Eminönü çevresinde gelen turistlere 10 farklı dilde meal dağıtıyorlar.  Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Polonyaca, Boşnakca, Arnavutca ve Makedonca Kuran tercümeleri mevcut. Projeyi yürüten Türkiyeli gençlerin çoğu öğrenci… 6-7 ay standla birlikte Sultanahmet avlusunda tebliğ yapmışlar. Şimdi ise Eminönü meydanında çalışmalarına devam ediyorlar.

Proje hakkında bilgi aldığımız kardeş şunları söylüyor: “İstanbulda malum turist sayısı çok yüksek. Onların İslam
hakkındaki sorularını cevaplayınca heleki bedava Kuran Meali verince çok seviniyorlar. Ve bir müslüman ülkesine gelip sadece lokum veya kıyafet alıp ülkelerine dönmelerini istemiyoruz, bunun aksine bir K uran meali ile ülkelerine ve evlerine dönmelerini hedefliyoruz.” 

Bu güzel projeyi Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz:

 

Benze Yazılar

2 Yorum

  1. kesinlikle çok haklısınız. kim olduğunun ne önemi var yaptığı Allah rızası olduktan sonra

Başa dön tuşu