Kitap

Teksas’tan Hakikate Yolculuk – Najla Tammy Kepler

Bu kitapta “hakikat”e yönelik zorlu, öğretici ve ilginç bir yolculuğa tanıklık ediyoruz. Teksas’ta başlayıp farklı dönemeçlere uğrayarak gövdeleşen hem fiziksel hem de içsel bir yolculuk bu. Her bir aşaması; arayış, çırpınış ve zorlukların yanı sıra sabır ve teslimiyetin güzel örnekleriyle dolu.
Çarpıcı betimlemelerle resmedilen doğanın, sıra dışı bir ailenin ve çocukluğun, şehir hayatındaki savruluş ve karşılaşmaların, dinsel kıyaslama ve sorgulamaların, yeni dostlar eliyle açılan farklı kapıların, acı ve sevinçlerin eşlik ettiği bu yolculuğa dair anılarını paylaşıyor bizimle Najla Tammy Kepler. Düşündürerek, hüzünlendirerek, gülümseterek aktarıyor yaşamının bir dönemindeki önemli kesitleri. Yalın ve akıcı bir dille yazılmış olması, Teksas’tan Hakikate Yolculuk’a edebî bir boyut ve tat da katıyor.
Bir solukta okuyabileceğiniz, elimizdeki nimetlerin farkına varıp daha çok şükretmemiz ve gayret etmemize vesile olacak bir kitap.
Kitabı okurken sahabelerden Selman-ı Farisi’nin hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuklar ve İslam ile müşeref olması geldi aklıma.
Allah kimi hidayete erdirirse, doğru yolu bulan odur. Kimi de şaşırtırsa, işte asıl ziyana uğrayanlar onlardır. (Araf 178) bu ayeti de unutmamalı ve kalbimizi dini üzere sabit kılması için çokça Allah’a dua etmeliyiz.

Teksas’tan Hakikate Yolculuk

Yazar: Najla Tammy Kepler
Yayıncı: Temmuz Kitap

Benze Yazılar

2 Yorum

  1. El Hadî olan Rabbimiz hidayetini arttırsın ..ayaklarımızı İslam üzere, takva ve doğru yol üzere sabit kılsın ..

    Allahumme Amin ..
    Allahumme Amin ..

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu