✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
Arapça Eğitimiİslam

Youtube’da Takip Edebileceğiniz 5 Arapça Kanal

Arapçanızı geliştirmede yardımcı olabilecek Youtube kanallarını sizler için derledik.  Sizler de tavsiye ettiğiniz kanalları yorum kısmına yazabilirsiniz. Umarız faydalı olur. 🙂

1- Khawatir Programı – Ahmed Squari

Programı Ahmed Squari sunuyor kendisi programlarıyla çok ünlü olmakla beraber Khawatar izleyenler tarafından cok sevilmiş baya geniş bir izleyici kitlesi var. Program 11 sezon yani 11 sene sadece Ramazanlarda yayınlanmış. Genelde videolar 5- 10 dakikalık. Her sezon 30 bölüm. Günde yarım sezon kolaylıkla bitecek cinsten. Gençler için hazırlanmış bir program. Çok güzel konular işlenmiş. 11 sezon olduğu dikkate alınırsa bir çok farklı renkte konu işlenmiş. Dili çok fasih anlaşılır ve yavaş. Daha dikkatli izleyenler çok güzel notlar alıp bir çok kelime öğrenebilir. Mutlaka izlemelisiniz.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/user/AhmadAlShugairi/playlists?sort=dd&view=50&shelf_id=11

2- Mohammed Ghanayem – Youtuber

Filistinli. Fasih ve anlaşılır konuşan nadir arapça hesaplardan. Gerçekten konuşma stili etkileyici. Türkiye’de tıp öğrenimi gördüğü için Türkiye ve Türkçe hakkında da videoları bulunmakta. Arapçanızı geliştirmek için mutlaka takip etmelisiniz.

Kanal linki: https://www.youtube.com/channel/UC8eFjAmIUnLKLnfJZFPz6QQ

3- Ömer Faruk – Youtuber

Bahreynli. Öncelikle fusha konuşmuyor ama genel manayı anlayacağınızı ve sizi Arapça konusunda daha da şevklendireceğini umuyorum. Kendisinin orjinal fikirleri var. Yaptığı işler takdire şayan. Kısa filmler, sosyal deneyler, vlog ve çeşitli videolar üretiyor. YouTube dışında instagram ve twitter’ı da etkin bir biçimde kullanıyor.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/user/omarfaroo8

4- Fahad al Kandari – Programcı

Kuveytli Fahd al Kandari İslam dünyasının tanınmış Kuranı Kerim kurralarından biridir. 15 yaşından bu yana Kuveyt’te cami imamlığı yapmaktadır. Kuran yarışmalarının çoğunda birincilik elde etmiştir. İslam alemi birlik yarışmasında “Kuran ile Yolculuk” programıyla en iyi televizyon programı seçilmiş ve bunun yanında “Kalbini Kurana Aç” projesiyle de büyük beğeni kazanmıştır.

“Kuran ile Hidayet Buldum” video serisi çok izlenen programlarından biridir. Kanalında bir çok farklı program bulabilirsiniz.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/user/fahadalkandari

5-  Know Islam إعرف الإسلام

Arap dünyasından tanınmış bir çok hocanın derslerini kısa kısa klipler şeklinde bulabileceğiniz bir kanal.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/user/mustaphaCHAIEB

 

Zeyneb Doğan

Site Editörü

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu