✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
GençlinkOkunası Yazılar

Game of Thrones Ahlaksızlığı!

Game of Thrones Ahlaksızlığı!

Türkiye’de diziler üzerinden yapılan toplum ahlakını yok etmeye yönelik çalışmalar yıllardır devam ediyor. Özellikle 25 yaş ve altı seyirci kitlesin yabancı dizi merakı bu süreci iyice hızlandırdı. Sadece Türkiye de değil dünyada oynanan birçok yabancı dizi insanların imanını ve ahlaki değerlerini yok etmeye; insanların gözünü harama alıştırmayı ve ahlaksızlıkları olağanlaştırmayı hedefliyor.

Gençlerin yabancı dizileri tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden biri 40’ar dakikalık kısa bölümler olması ve sezonun toplu olarak internetten verilmesidir. Fantastik diziler en fazla tercih edilenler oldu hep ve yeri ayrı tutuldu. Çünkü insanlara hayal dünyasında yaşamak daha cezbedici geliyor. Tam da bu noktada Game Of Thrones isimli bir furya patlak verdi. Yaklaşık 22 milyon insanı ekran kitleyen bu dizi nerdeyse dünyada bir devlet gücüne sahip oldu. Dizinin yeni bölümü için olan geri sayımları ve bölüm izleme sayıların tıklanma rekoru kırdı. Diziye harcanan gelir birçok hayır kurumunun yıllık yardım toplama oranını geçerek milyon dolarlara ulaştı.

Dizinin ilk bölümleri iki kardeşin cinsel ilişkisiyle başlayan ve koca bir ensest köyünü ilk bölümlerden insanlara sunan bu ahlaksız dizide; gayrı meşru ilişki, ensest, pornografi, cinsel istismar gibi birçok ahlak dışı konuyu ele alıyor ve Müslümanlarda dahil olmak üzere bir çok insan bunu çılgınlar gibi izliyor. Bu şekilde yapılan diziler insanların algılarında bu tip ahlaksızlıkları normalleştirdi ve normalleştirmeye devam ediyor. Biz Müslümanlar bu tip ahlakı çökertmeye yönelik oyunlara kanmamalıyız.

“Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz” Hadis-i Şerif’ini göz önünde bulundurarak yıllardır yapılan bu ahlak operasyonlarına artık kanmamamız duası ile…

Sümeyye Nefise Bolat

Benze Yazılar

6 Yorum

 1. Gerçekten bu yazıyı okuması gereken çok insan var.
  Hocam zihninize sağlık çok güzel yazmışsınız .
  Allah izin verirse değindiğiniz her konuyu okumak isterim.

 2. Hangi dizileri tavsiye edersiniz peki? Diriliş Ertuğrul, Filinta, Süper Süleyman saçmalıklarını falan mı?

  Eldeki en iyi seçeneklerin başında geliyor bu. Ve kimse o sahneler için izlemiyor. Şahsen ben kurtlar ve ejderhalar için izliyorum.

  Kaldı ki şu an isteyen her türlü görüntü-videoya falan çok rahat ulaşabiliyor zaten.

  Ayrıca adamların işi gücü yok da biz Müslümanların ahlakını bozmak için milyon dolarlar mı harcasınlar ? Bu arada dizi kitaptan uyarlama tabi bizim kafa sürekli spekülatif çalıştığı ve komple teorilerine meraklı olduğundan hep buraya takılıyor.

  Ben insanlar izlesin demiyorum, yani orası kişiye kalmış. Ama bu tür bahaneler öne sürerek izlenmemesi gerektiğini savunmak eksik ve yanlış kanaatimce.

  1. Selamun aleyküm. Bir müslümanın hele bir müslüman gencin berrak zihnini böyle zararı yararından çok olan görüntülerle bulandırmaması en güzelidir. Eğer zaman geçirmek için illa bir şeyler izlemek istersen Hz Ömer, Hz Yusuf gibi bilgilendirici diziler izleyebilirsin kardeşim.

  2. 1-) siz o görüntüler için izlemiyor olabilirsiniz ve siz zararlarını direkt olarak algılamaya bilirsiniz ancak onlar hemen bilinçaltında gidiyor . Bilincalti\25.kare \subliminal mesaj konusunu araştırın insaAllah
   2-) elbette ki ahlakimizi bozmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar çünkü sonra karşılığını fazlasıyla alıyorlar .
   Ahlakı bozuk, kendileri gibi olmuş bir milleti mi sömürmeleri kolay olur yoksa tevhid bilinciyle yetişmiş bir milleti mi? Yıllar önce Çanakkalede bu nesil olsaydı sizce aynı zafer elde edilmiş olur muydu???

 3. Özellikle davalarını bilerek yaşayanlar çevresininde aynı hayatı yaşamasını isterler. Bunun içinde gayret ederler. Yazınız için Allah CC razı olsun. Müslümanlar olarak işin çokta farkında değiliz ama durum yazdığınızdan daha derin ve vahim. Allah CC müminlere feraset versin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu